carrefour


.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-02-05

Pierwsi turyści już zwiedzili kopalnię4 lutego punktualnie o 10.00 w nadszybiu szybu Daniłowicza pojawili się pierwsi od trzech miesięcy turyści. Zwiedzanie odbywa się w rygorze sanitarnym. Najpierw każdy musi pomyślnie przejść pomiar temperatury i zdezynfekować dłonie. Konieczne są maseczki.


Goście wędrują po Trasie Turystycznej w niewielkich 10-osobowych grupach. Wizyta w Kopalni Soli „Wieliczka” jest bezpieczna (m.in. codzienna dezynfekcja szlaku i windy, częste odkażanie barierek, tam, etc., gęsto rozmieszczone dezynfekatory do rąk), a także komfortowa. Jest czas, by nacieszyć się zabytkowymi podziemiami, przyjrzeć wyrzeźbionym w soli detalom, wypytać o wszystko przewodnika, zrobić wymarzone zdjęcia.

Pierwsi turyści już zwiedzili kopalnię - zobacz zdjęcia   
Wilson


 

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek