.Opublikowano: 2022-05-18

Pierwsza edycja zawodów o Puchar Skarbnika w WieliczcePo raz pierwszy w historii w centrum Wieliczki odbędą się zawody o Puchar Skarbnika w jeździe szybkiej na rolkach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. W wydarzeniu, które odbędzie się już 29 maja w centrum miasta, mogą wziąć udział najmłodsze dzieci, młodzież oraz seniorzy, zatem wszystkie kategorie wiekowe.


Kim jest tajemniczy Skarbnik? Zna go każdy, kto odwiedził choć raz Kopalnię Soli w Wieliczce. To jej dobry duch, który nie tylko strzeże podziemnego skarbu, ale ostrzega również górników przed niebezpieczeństwem!

Zawody organizowane są przy wsparciu Gminy Wieliczka oraz Wielickiego Ośrodka Sportu, partnerem wydarzenia jest Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich KRAK. „Bardzo cieszę się, że po raz pierwszy w Wieliczce odbędą się zawody w jeździe szybkiej na rolkach w centrum naszego historycznego miasta. Dotychczas ulicami Wieliczki przebiegały trasy rajdów samochodowych, wyścigów kolarskich lub zawodów biegowych a tym razem zapraszamy do zmagań w jeździe na rolkach. Zapraszam wszystkich miłośników tej formy aktywnego spędzania czasu do solnego miasta, by 29 maja wspólnie, rodzinnie przeżyć moc sportowych emocji! Bardzo dziękuję za wybór naszego miasta na miejsce rozgrywania tak popularnych i cieszących się dużym zainteresowaniem zawodów. Wieliczka dzisiaj to nie tylko turystyczne miasto, ale również ważne centrum sportu i rekreacji na mapie Małopolski. Bardzo serdecznie zapraszam do gościnnej Wieliczki” - Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Witold Kościelniak, prezes KKSW KRAK i dyrektor zawodów dodaje: „Wydarzenie przygotowujemy w samym centrum miasta, będzie idealnym wstępem do obchodów Dnia Dziecka. Trasa przejazdu tworzy pętlę ulicami Powstania Warszawskiego, Goliana, Legionów oraz Mickiewicza. Start i metę zawodów zaplanowaliśmy na ulicy Mickiewicza, a dodatkową przestrzeń przewidziano na ul. Dembowskiego, co pozwoli na spokojne wytracenie prędkości. Tym samym zapewnimy bezpieczeństwo najmłodszym oraz najszybszym zawodnikom w Polsce. Już teraz swoją obecność na zawodach potwierdziła część polskiej elity w jeździe szybkiej na rolkach z mistrzem kraju Pawłem Ciężkim na czele, który również opiniował przebieg trasy”.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w pierwszej edycji zawodów o Puchar Skarbnika, zapraszamy na stronę pucharskarbnika.pl   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021