carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-04-27

Pijani kierowcy w Sułkowie i Czyżowie oraz kradzież złomu w Staniątkach


We czwartek 25 kwietnia około godz. 19:00 w Sułkowie, kierujący fiatem najechał na tył jadącego bezpośrednio przed nim volkswagena. W wyniku zdarzenia oba samochody wpadły do przydrożnego rowu uderzając jednocześnie w ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejscu okazało się, że kierujący fiatem /56 lat/ był nietrzeźwy – miał 3,25 promila. Dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu i bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

Niespełna godzinę później w Czyżowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej poloneza. Jak pokazały badania, 43-letni kierujący miał 3,63 promila. Nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego ani też polisy OC. Zatrzymano mu prawo jazdy. Jadący z nim 49-latek był w podobnym stanie – miał 3,31 promila.

Tydzień wcześniej, a konkretnie 16 kwietnia 2013 roku w Staniątkach skradziono złom stalowy pochodzenia kolejowego, tj. pocięte szyny, wkręty torowe, łubki, klocki hamulcowe itp. Łączna waga złomu wynosiła ponad dwie tony. Wstępne informacje wskazywały na to, że kradzieży dokonało dwóch mężczyzn w godzinach południowych a następnie sprzedali go na jednym ze skupów złomu. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania trzech osób w wieku 24, 28 i 29 lat. Mężczyźni przyznali się do kradzieży. Odzyskano całość skradzionego mienia o wartości około 1800zł. Zatrzymani wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży. Dobrowolnie poddali się karze.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021