carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-08-06

Pijani ukradli traktor i pojechali do sklepu - zatrzymali ich mieszkańcy


W niedzielę /03.08.14r./ około godz. 18:25 w Woli Batorskiej mieszkańcy uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu traktorzyście.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Traktor stał na terenie prywatnej posesji. W pewnym momencie właścicielka zobaczyła jak odjeżdża spod domu a w nim siedzących dwóch mężczyzn. Kobieta próbowała ich zatrzymać ale bezskutecznie. Mężczyznom na szczęście nie udało się zajechać za daleko.


.......  Chwilę po tym jak podjechali pod jeden ze sklepów, zostali zatrzymani przez mieszkańców i przekazani w ręce policji. Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 20-letni kierujący ma 3,33 promila alkoholu a jego 31-letni kolega - 1,1 promila. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj obaj usłyszeli zarzut kradzieży ciągnika a kierujący odpowiadał będzie jeszcze za jazdę w stanie nietrzeźwości.  

Poszukiwania sześciolatka, który zniknął z jednej z wielickich posesji

 


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022