carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2018-01-09

Pijany 52-latek potrącił samochodem rowerzystkęW dniu 3 stycznia 2018 roku około godziny 18:00 w Szarowie na drodze krajowej 75 doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez przybyłych na miejsce policjantów drogówki, kierujący osobowym Alfa Romeo 52-letni mieszkaniec Krakowa jadąc w kierunku Krakowa potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę - 45-letnią mieszkankę powiatu wielickiego, która miała ubraną kamizelkę odblaskową. Badanie trzeźwości kierującego osobową Alfą wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybyła załoga pogotowia, która udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanej. Została ona przetransportowana do jednego z krakowskich szpitali. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a następnie trafił on do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty z art. 178 kodeksu karnego, odnośnie spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 4. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Wieliczka.

KPP w Wieliczce

   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka