carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-10-16

Pijany ojciec opiekował się 2-letnim dzieckiem - został zatrzymany na ul. Czarnochowskiej


W poniedziałek /13.10.14r./ tuż przed godz. 13:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Wieliczce na ul. Czarnochowskiej spaceruje mężczyzna z małym dzieckiem w wózku i prawdopodobnie jest on pijany.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna szedł „zataczającym się” krokiem a wózek kołysał się tak, że będące w nim dziecko mogło wypaść w każdej chwili. Dyżurny natychmiast skierował we wskazane miejsce patrol policji. Policjanci od razu zauważyli mężczyznę opierającego się o wózek dziecinny. Ustalili, że dziecko to jego dwuletni syn. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był nietrzeźwy – miał ponad 2,5 promila. Mężczyzna utrudniał wykonywanie czynności przez policjantów podając im nieprawdziwe dane odnośnie swojej osoby. Stawał się bardzo wulgarny i agresywny. Został zatrzymany przez policjantów. Powiadomiona o zdarzeniu partnerka mężczyzny po niedługim czasie przyjechała odebrać syna. Dziecko całe i zdrowe przekazano w ręce matki. Mężczyzna, 33 lata, mieszkaniec Krakowa, usłyszał wczoraj zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo syna, znieważenie funkcjonariusza, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021