.
Opublikowano: 2024-02-07

Pijany Rumun przyjechał na stację benzynową, bo zabrakło mu papierosówW niedzielę 28 stycznia, około godziny 22:00 policjanci z komisariatu w Niepołomicach otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu pijanego kierowcy. Zgłoszenie wpłynęło od pracownika firmy ochroniarskiej, który zauważył samochód dostawczy, który jechał w taki sposób, że zaszło podejrzenie iż kierowca jest pijany. Pracownik ochrony, podbiegł do dostawczaka, zabrał kierowcy kluczyki i wezwał policję.


Policjanci z Niepołomic niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia – na stację benzynową w miejscowości Staniątki. Wykonali badanie alcosensorem, potwierdzając, że zatrzymany 37- letni obywatel Rumunii był nietrzeźwy bowiem badanie wykazało że miał blisko 1 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie teraz przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna oświadczył, że udał się na stację ponieważ zabrakło mu papierosów.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022