.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-03-14

PIT online – szybkie i łatwe rozliczenie podatku za 2022 rokRozliczenie PIT jest najważniejszym obowiązkiem, jaki spoczywa na podatnikach na początku każdego roku. I choć fiskus od kilku lat daleko ułatwia całą procedurę, przygotowując wstępne rozliczenie w przypadku najpopularniejszych formularzy, w dalszym ciągu warto samodzielnie przeprowadzić ten proces. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że skorzystają z przysługujących ulg i odliczeń. Wszystko to zagwarantuje renomowany Program e-pity.


1. Rozliczenie PIT online – zalety i możliwości.
2. Pełne bezpieczeństwo rozliczenia PIT 2022.
3. Szybki zwrot podatku na konto.
4. O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby rozliczyć PIT online, nie potrzebują Państwo specjalistycznej wiedzy księgowej. Wysokiej jakości aplikacje praktycznie wszystko zrobią samodzielnie, sugerując następujące po sobie kroki oraz alternatywne rozwiązania. Dzięki temu otrzymają Państwo pewność, że rozliczenie za 2022 rok przebiegnie bez najmniejszych komplikacji, a zwrot podatku na konto zostanie wypłacony w znacznie krótszym czasie. Jednak w pierwszej kolejności warto poznać dostępne możliwości, jakie oferuje Program e-pity...

Rozliczenie PIT online – zalety i możliwości

Składając PIT online, mogą Państwo skorzystać z aplikacji dostępnej zarówno na komputerach osobistych, jak i urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach). Co istotne, program umożliwia szybkie wczytanie wstępnie przygotowanego rozliczenia przez Urząd Skarbowy z oficjalnego portalu podatki.gov.pl. Dzięki temu nie będą musieli Państwo wypełniać od podstaw formularza np. PIT 37 – dane z PIT 11 naniosą się automatycznie.

Ponadto e-deklaracje mogą Państwo złożyć w przypadku wszystkich najpopularniejszych formularzy, w tym wspomnianego PIT 37 (uzupełniając go o odpowiednie załączniki np. PIT/O, ZAP-3), jak i PIT 36, PIT 28, PIT 38, PIT 39. Program pozwala rozliczyć się również podatnikom z bardziej wąskich grup, udostępniając formularze: PIT 16, PIT 16A, PIT 2 czy PIT 14.

Ostatnie lata bez wątpienia stoją pod znakiem szeroko pojętych zmian, co nie ominęło i prawa podatkowego. Korzystając z profesjonalnych programów do rozliczenia, nie muszą Państwo znać kolejnych nowych ustaw – wszelkie aktualizacje wprowadzane są automatycznie.Pełne bezpieczeństwo rozliczenia PIT 2022

Rozliczenie PIT przez internet jest bezpieczne i pozbawione ryzyka. Państwa dane udostępnianie są tylko i wyłącznie do Urzędu Skarbowego, pomijając serwery innych podmiotów i pośredników (zapisywane są na dysku twardym urządzenia, z którego wysyłana jest deklaracja). Połączenie jest szyfrowane i wielokrotnie zabezpieczane, co uniemożliwia przechwycenie jakichkolwiek informacji. Oczywiście, należy przy tym pamiętać o posiadaniu aktualnego oprogramowania antywirusowego na własnym sprzęcie – komputerze lub smartfonie.

W momencie złożenia PIT 37 online lub innego formularza, Program e-pity wysyła deklarację bezpośrednio do fiskusa (po wcześniejszej weryfikacji jej prawidłowości), obsługując wszystkie Urzędy Skarbowe w Polsce. Po zakończeniu procedury, otrzymają Państwo UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które można zapisać na dysku.

Szybki zwrot podatku na konto

Podatnicy coraz powszechniej decydują się na złożenie deklaracji e-pit również z innych powodów. Otóż, załatwiając formalności przez internet, skracają Państwo czas oczekiwania na zwrot nadpłaty, ulg i odliczeń. Co ważne, nie jest to tylko symboliczna zmiana, lecz prawdziwy ukłon kierowany w stronę podatników. Standardowy okres 3 miesięcy (w przypadku złożenia rozliczenia tradycyjnie: papierowo we właściwym Urzędzie Skarbowym) skracany jest o połowę – do 45 dni. W tym czasie znajdą Państwo gotówkę na wskazanym koncie osobistym.

Dla wielu osób odgrywa to kluczową rolę, zwłaszcza dla dużych rodzin i małżeństw rozliczających się wspólnie.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Mimo że Program e-pity ułatwi Państwu procedurę rozliczenia podatku za 2022 rok, w dalszym ciągu należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, których aplikacja nie zrobi sama. Widać to szczególnie w przypadku dość specyficznego formularza PIT 36 online. Portal podatki.gov.pl przygotuje dla Państwa wstępne rozliczenie przychodów uzyskanych w ramach np. umowy o pracę, zlecenie lub emerytury, lecz nie będzie on zawierał innych danych.

Prowadząc działalność gospodarczą, ale też wynajmując nieruchomości, należy samodzielnie dodać uzyskane w ten sposób przychody. Składając PIT online, nie sprawi to Państwu najmniejszych problemów.

Co więcej, aplikacja ułatwia procedurę wysyłania formularzy PIT-11 i PIT-8C do Urzędu Skarbowego oraz dostarczenia ich bezpośrednio do pracowników. Są to dokumenty, które wystawia pracodawca – jeśli zatrudniali Państwo w 2022 roku pracowników, zobowiązani są do ich sporządzenia (w roku obecnym termin upływał w dniu 31 stycznia).

Trudno nie docenić zalet, jakie posiada rozliczenie PITu za pomocą renomowanej aplikacji. Chcąc bezbłędnie i sprawnie wypełnić obowiązki podatnika, jednocześnie szybko otrzymać zwrot podatku, jest to dla Państwa najlepsza możliwa opcja.

artykuł sponsorowany


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022