.
Opublikowano: 2024-06-05

Plac zabaw przy tężni już otwartyPonad 6,5 tysiąca osób odwiedziło w miniony weekend (1 i 2 czerwca) tężnię solankową Kopalni Soli „Wieliczka”. Tłumy wieliczan i turystów do tężni przyciągnęła możliwość bezpłatnego wejścia przez cały weekend, ale i nowo otwarty plac zabaw.


Kreatywność bez granic

Przy tężni solankowej 1 czerwca kopalnia uruchomiła plac zabaw zwodnymi atrakcjami, ponad 17-arowy obiekt dedykując najmłodszym wieliczanom oraz małym turystom.Świętując Dzień Dziecka pierwsze dwa dni czerwca przy tężniowych murach spędzały cały rodziny. Punkt gastronomiczny zlokalizowany na tężni dosłownie był oblegany – na każdego chętnego czekały w nim lody.

Nowa atrakcja w tężni solankowej to wyjątkowe miejsce do rekreacji, w którym obok huśtawek, trampolin, piaskownicy czy tyrolki znajdują się intrygujące wodne atrakcje. Koło wodne, zapory, pompa, kaskada, skała i inne elementynawiązujące do górniczej historii Wieliczki, inspirują do nauki poprzez zabawę, zachęcają do odkrywania, jak działają różnego rodzaju urządzenia.

Ogromnym powodzeniem cieszyły sięwodne urządzenia do zabawy, gdzie kreatywność najmłodszych nie miała granic. Piasek plus woda sprawiły, że dzieciaki zapomniały o całym świecie, nierzadko spędzając w tym miejscu wiele godzin. Na placu zabaw mali odkrywcy do dyspozycji mają bowiem nie tylko klasyczne atrakcje, jak i elementy parku doświadczeń.

Tężnia i solankowe inhalacje

Tężnia to miejsce dla każdego. Pojawiła się dodatkowo w niej strefa relaksu, leżaki i dodatkowe ławeczki. Jedni dorośli chętnie oddają się solankowym inhalacjom, inni cały czas nadzorują zabawę dzieci. Znajdująca się tuż obok tężnia solankowa przypomina warowne zamczysko. Z ponad 20-metrowej wieży roztacza się widok nie tylko na plac zabaw, ale i najbliższą okolicę – na park i majestatyczny parowóz „Śląsk”, na warzelnię i zabudowania szybu św. Kingi oraz na klasztor ojców reformatów.

Dorośli docenią pobyt w tężni za chwilę odpoczynku oraz możliwość zaczerpnięcia powietrza o właściwościach zbliżonych do nadmorskiej bryzy. Inhalacje solankowe nie tylko przynoszą ulgę płucom, ale też doskonale wyciszają, pomagają uwolnić się od codziennego stresu. Aktywność fizyczna, na przykład spacer po dziedzińcu, wzmacniają działanie solnego aerozolu i poprawiają nastrój.

W bilety do tężni można zaopatrzyć się na miejscu w wygodnym automacie, zlokalizowanym tuż przy wejściu do tężni oraz w kasach kopalni (szyb Daniłowicza i szyb Regis), a także za pośrednictwem www.bilety.kopalnia.pl.


Plac zabaw przy tężni już otwarty - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022