carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-07-07

Płonąca skrzynka elektryczna, zderzenie w Bilczycach i zasłabnięcie w mieszkaniu


W sobotę rano (4 lipca), około godziny 9:00 doszło w Bilczycach do zdarzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby.

 
Na miejsce wypadku zostały zadysponowane zastępy z JRG Wieliczka oraz OSP Gdów. Po wydostaniu rannej osoby z uszkodzonego pojazdu za pomocą sprzętu hydraulicznego została ona przekazana zespołowi Pogotowia Ratunkowego, a następnie trafiła do szpitala. Przez pewien czas droga była zablokowana. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

Natomiast w Wieliczce na ulicy Akacjowej doszło do niecodziennego zdarzenia około godziny 2.30. zapaleniu uległa skrzynka elektryczna. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp gaśniczy z JRG Wieliczka. Pożar ugaszono przy użyciu gaśnicy proszkowej

Dziś natomiast w mieszkaniu na os. Sienkiewicza zasłabła starsza osoba, na miejscu pojawiło się pogotowie oraz straż pożarna, która „otworzyła” drzwi do mieszkania zespołowi ratownictwa Medycznego.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022