.


Opublikowano: 2017-08-17

Po wakacjach Mobilis będzie obsługiwał w Wieliczce zarówno stare jak i nowe linie autobusowe do SKASpółka Mobilis, która kilka lat temu obsługiwała w Wieliczce autobus 304 wraca do naszego miasta. Za dwa tygodnie, czyli od września spółka ta będzie dowozić pasażerów do stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce.


Do tej pory gmina Wieliczka miała trzy „kolejowe” autobusy: B1 z Byszyc do Wieliczki, D1, z Dobranowic do Wieliczki oraz R1 z Raciborska do Wieliczki. Sieć połączeń zostanie rozbudowana. Do wyżej wymienionych dołączą trzy nowe linie w efekcie czego do stacji SKA w Wieliczce będą mogli bez problemu dojechać również mieszkańcy gminy Gdów i Świątniki Górne. Poniżej zamieszczamy wszystkie sześć linii, które już od września będą dowozić pasażerów na stację kolejową Wieliczka Rynek – Kopalnia.

- linia B1: Wieliczka – Rożnowa – Siercza – Koźmice Wielkie – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,
-  linia D1: Wieliczka – Mietniów – Chorągwica – Grajów – Dobranowice – Hucisko – Dobranowice – Grajów – Raciborsko – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,
- linie: G1 i G2: Grabie – Węgrzce Wielkie – Kokotów – Śledziejowice – Czarnochowice – Wieliczka – Grabówki – Podstolice – Ochojno – Rzeszotary – Świątniki Górne,
- linia R1: Wieliczka – Rożnowa – Pawlikowice – Koźmice Małe – Raciborsko – Grajów – Raciborsko – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,
- linia S1: Wieliczka – Grabówki – Podstolice – Ochojno – Rzeszotary – Świątniki Górne.

W dni robocze autobusy dojadą do parkingu przy stacji Wieliczka Rynek – Kopalnia 5 minut przed każdą pełną godziną. Planowe odjazdy będą natomiast odbywać się 10 minut po każdej pełnej godzinie. Ograniczenia w ilości kursów będą w soboty niedzielę i święta. Nowy kontrakt, który wart jest prawie 1,2 mln złotych będzie obowiązuje do końca bieżącego roku.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022