Opublikowano: 2017-03-21

Po zwycięstwie ze Skawą Wadowice 2 miejsce koszykarzy UKS Regis Wieliczka w 3 lidze



Kto spodziewał się łatwego zwycięstwa dającego cel który przyświecał drużynie UKS REGIS Wieliczka już właściwie po zakończeniu pierwszej rundy mógł tak myśleć na meczu przez jedynie 1 kwartę spotkania.


REGIS rozpoczął mecz z impetem prowadząc po 6 minutach 16-6 a właściwie zaczął tak Przemek Wójcik który po dobrych asystach kolegów pod kosz i tradycyjnymi trójkami w początku meczu zdobył w tym czasie 10 pkt. Po tym fragmencie gra się wyrównała z wynikiem oscylującym w okolicach 10 pkt przewagi. Wynik utrzymywany był głownie dzięki rozgrywającemu bardzo dobre spotkanie Marcinowskiemu. Jednak ostatnie słabe 2 minuty spowodowały zbliżenie się rywala na odległość 4 pkt. 40-36. Niestety druga połowa zaczęła się dla wielickich koszykarze nie pomyślnie. 4 celne trójki w ciągu 5 minut gości i brak odpowiedzi REGIS-u rywal objął prowadzenie 52-48. Wtedy rozgrywający również najlepsze spotkanie w lidze seniorskiej rozgrywający UKS REGIS Alberta Mordarski ( najlepszy zawodnik tego meczu) przeprowadził kilka skutecznych akcji i po nich REGIS odzyskał prowadzenie 55-52 po 3 kwartach. 4 kwarta to powrót do skutecznej gry grającego z lekkim urazem Adriana Kapuścińskiego ( grał tylko w 2 połowie) który rzucił wszystkie swoje 12 punktów w tej kwarcie dając nam bezpieczeństwo wygrania spotkania. Końcowa wygrana 85-74 i zasłużona radość całego zespołu z uzyskanego wyniku w tym sezonie i awansu do szczebla centralnego - czyli baraży o 2 ligę. Przed zespołem teraz 3 dniowy turniej 1 rundy barażu i z zainteresowaniem będziemy oczekiwać kogo przydzieli nam los w losowanych grupach w Warszawie. Bardzo udany sezon przyniósł nam 14 zwyciestw i 4 porażki i zasłożone 2 miejsce w 3 lidze. Punkty w tym meczu zdobyli Mordarski 18, Wójcik 18, Marcinowski 16, Kapuściński 12, Wolski 8, Kurek 6, Markowski 5, Dubiel 2, Szydłowski, Antek Gawor
Warto w tym miejscu podziękować głównym sponsorom drużyny seniorskiej Powiatowi Wielickiemu i Gminie Wieliczka oraz wszystkim sponsorom którzy wspierają naszą drużynę i klub dając szansę na osiąganie sukcesów sportowych.

MOS Wieliczka



   









Magia teatru i ekologii  
Data: 20 sierpnia
Lokalizacja: Niepołomice

Kolorowa scenografia, porywająca muzyka i przesłanie, które łączy pokolenia – już 20 sierpnia Niepołomickie Błonia zamienią się w tętniącą życiem plenerową scenę. Urząd Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na widowisko „Żywiołowo dla planety” w wykonaniu Teatru Katarynka – wydarzenie stworzone z myślą o dzieciach, ale skierowane do całych rodzin i wszystkich mieszkańców.
Magia teatru i ekologii
Puszcza na lata  
Data: 2 i 23 sierpnia 
Lokalizacja: Niepołomice

Letnie wieczory w otoczeniu zieleni, dźwięki eksperymentalnej elektroniki i rytmy jazzu unoszące się w powietrzu – to właśnie „Puszcza na Lata”, wyjątkowy cykl plenerowych koncertów organizowany wspólnie przez
Puszcza na lata