carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-06-06

Pociąg powrócił do Wieliczki


Po kilku tygodniowej przerwie wznowiono połączenie kolejowe na trasie Wieliczka-Kraków. Od kilku dni pociągi znów dojeżdżają do solnego miasta. Przypominamy, że od kilku tygodni trwała modernizacja linii kolejowej Bieżanów-Wieliczka w ramach projektu „Zintegrowany system transportu zbiorowego w aglomeracji krakowskiej” i w tym czasie podróżni zmuszeni byli do korzystania z komunikacji zastępczej.

W wyniki modernizacji w centrum Wieliczki powstały dwie nowe stacje kolejowe Wieliczka Park oraz Wieliczka Rynek Kopalnia. W czasie trwania EURO 2012 pociągi będą kursowały zamiennie do w/w stacji co uzależnione będzie od tego czy reprezentacja Włoch będzie w danym dniu przebywać w Hotelu Turówka. W czasie nieobecności drużyny pociągi będą dojeżdżać do stacji "Wieliczka Rynek Kopalnia", w przypadku gdy zawodnicy będą w Wieliczce, będą one kończyć bieg na stacji Wieliczka Park. Ostatnio pojawił się jednak komunikat, że od dnia 6 czerwca 2012 roku stacja Wieliczka Rynek-Kopalnia zostaje wyłączona z ruchu aż do odwołania. W związku z tym pociąg przyjeżdzający do Wieliczki będzie kończył swój bieg na stacji Wieliczka Park. Warto zaznaczyć, że wzrosła cena biletu na I strefę i od 1 czerwca wynosi 3,50 zł. Aktualny rozkład jazdy dostępny jest w tym miejscu.  Nadmieniamy również że mieszkańcy północnej części miasta mogą korzystać z nowej stacji Wieliczka-Bogucice.

Ponadto informujemy, że na dzień dzisiejszy oddana została część inwestycji realizowanej przez PKP PLK S.A. obejmująca remont torów, rozjazdów, peronów, wiaduktów itp. Kolejny etap inwestycji będzie realizowany przy wsparciu Gminy Wieliczka i polegać będzie na wybudowaniu parkingu w systemie „Park&Ride” przy stacji Wieliczka. W planach jest również remont budynku dworca PKP Wieliczka, którym zarządza PKP Oddział Dworce Kolejowe. Gmina planuje dostosowanie dawnego parkingu PKS do potrzeb funkcjonowania peronu Wieliczka Rynek Kopalnia a także budowę ciągu pieszego łączącego parking dawnego PKS z parkingiem usytuowanym przy budynku stacji Wieliczka Park. Całkowite zakończenie prac planowane jest z końcem bieżącego roku. W efekcie podróż z Wieliczki do Krakowa ma skrócić się do 20 min.


Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka