.


Opublikowano: 2023-06-25

„Podaruj krew, podaruj życie” w szybie Regis 6.07.MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” zaprasza do dzielenia się krwią w ramach akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zbiórka odbędzie się 6.07. w nadszybiu szybu Regis w godzinach 9.00-16.00. Każdy, kto odda krew, otrzyma w upominku bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej w zabytkowej wielickiej kopalni.


„Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się od roku 2016 – zawsze w lipcu i grudniu. Akcji nie przerwała nawet pandemia, bowiem krew to bezcenny lek, którego wciąż nie można wyprodukować. Można go tylko dobrowolnie ofiarować. Każda kolejna edycja kopalnianej zbiórki przyciąga przeszło stu krwiodawców i gromadzi ok. 50-60 litrów krwi.

Zdrowiem i życiem chętnie dzielą się mieszkańcy powiatu wielickiego. Nie brakuje też mieszkańców powiatów ościennych oraz turystów. Dobry przykład dają pracownicy Kopalni Soli „Wieliczka”. Do szybu Regis przychodzą wieloletni dawcy krwi, przychodzą też osoby, które w ten sposób pomagają pierwszy raz w życiu. Pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie dokładnie wyjaśniają zasady, rozwiewają wszelkie obawy. Stali donatorzy podkreślają, że pobieranie krwi nic nie boli, zaś pod okiem personelu medycznego jest absolutnie bezpieczne i komfortowe.

Samo pobranie trwa ok. 10 minut, jednak cała procedura, która obejmuje m.in. wywiad medyczny i badanie wstępne, może zająć nawet godzinę. Warto jednak poświęcić ten czas, cierpliwie poczekać na swoją kolej do oddania krwi – od tego może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Akcję „Podaruj krew, podaruj życie” organizuje MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”. Przedsięwzięcie wspierają Kopalnia Soli „Wieliczka”, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022