hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2018-11-30

Podaruj krew w kopalniKrew to bezcenny dar. Nie można jej wyprodukować, nie można kupić – jest dosłownie na wagę ludzkiego zdrowia i życia. MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” zaprasza 6 grudnia do komory Jana Haluszki na kolejną edycję akcji „Podaruj krew, podaruj życie”.


Ci, którzy oddają krew regularnie, dobrze wiedzą, że to nie boli, ani nie wpływa negatywnie na zdrowie. Ostatecznej kwalifikacji dokonuje na miejscu lekarz. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi – to dla zdrowego organizmu niezauważalny ubytek.

„Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się już od 3 lat, w lipcu na powierzchni oraz w grudniu pod ziemią, tradycyjnie w okolicy Barbórki. 6 grudnia krwią podzielić się będzie można w godzinach 10.00-16.00. Zjazdy do komorzy Haluszki szybem Daniłowicza, co pół godziny od 10.00 do 14.00. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny oraz bilet na zwiedzanie zabytkowej kopalni.

Akcję organizują MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Podziemna zbiórka to część szerszego przedsięwzięcia organizowanego przez małopolską „Solidarność”. Ideą jest zgromadzenie 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

12 lipca br. w Kopalni Soli „Wieliczka” w budynku szybu Regis odbyła się piąta już edycja akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z tego wydarzenia - kliknij tutaj.


   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka