carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2017-11-08

Podejrzany o zabójstwo 16-latka w Rożnowej usłyszał zarzuty. Próbował również zataić to zdarzenie grożąc świadkom.W niedzielę 5 listopada w miejscowości Rożnowa tuż obok Wieliczki, około godziny 22:00 znaleziono przy drodze zwłoki młodego mężczyzny z wyraźną raną kłutą na klatce piersiowej w okolicy serca. 16-letni mężczyzna był reanimowany, bez skutku.


Ofiara to 16-letni mężczyzna, który zginął z ręki osoby, którą znał. Do zabójstwa doszło w pustostanie na obrzeżach Wieliczki, gdzie znaleziono nóż którym sprawca zadał śmiertelny cios. Następnie ciało 16-latka zostało przeniesione około 100 metrów i porzucone przy drodze. Niedługo po tym tragicznym zdarzeniu policja zatrzymała kilka osób, jak się okazało był wśród nich sprawca - 19-letni Dominik B. Pozostałe osoby po przesłuchaniu zostały zwolnione do domu. Motywy tego przestępstwa na razie nie są podawane, nieoficjalnie mówi się, że młodzi mężczyźni pokłócili się o dziewczynę. Wszyscy, którzy przebywali w pustostanie znali się.

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce przedstawiła Dominikowi B. trzy zarzuty w tym zarzut zabójstwa poprzez ugodzenie nożem w klatkę piersiową 16 letniego mężczyzny w wyniku czego pokrzywdzony na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych zmarł. Oprócz tego zarzutu Dominikowi B. przedstawiono dwa zarzuty grożenia w tym samym czasie w miejscowości Rożnowa, dwóm osobom w celu zmuszenia ich do określonego zachowania, czyli nie informowania innych osób o zaistniałym zdarzeniu czy też powrotu do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, ze nie zamierzał zabić pokrzywdzonego, nie przyznał się do dokonania pozostałych zarzucanych mu czynów.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Wieliczce Wydział II Karny zastosował wobec Dominika B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za te czyny grozi kara nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka