carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-07

Podjeżdżali samochodem do kobiet i wyrywali im torebki


W miniony poniedziałek /02.09.13r./ w Niepołomicach zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży torebek kobietom jadącym na rowerach. Około godz. 12:00 policja została zawiadomiona, że w Staniątkach dwóch mężczyzn poruszających się samochodem osobowym, bez numerów rejestracyjnych, podjechało...

 

... podjechało pod jadącą na rowerze 36-letnią kobietę i jeden z nich siedzący na miejscu pasażera wyrwał jej torebkę. W skradzionej torebce oprócz pieniędzy były dokumenty oraz telefon komórkowy. Sprawcy nie zdążyli za daleko odjechać. Zostali zaraz zatrzymani w Niepołomicach. Torebkę policjanci znaleźli wyrzuconą w pobliżu drogi przy ul. Niepołomskiej a telefon w samochodzie, którym poruszali się sprawcy. Mężczyźni / obaj w wieku 22 lat/ zostali zatrzymani. Jak się okazało, działali w podobny sposób od sierpnia br. Po raz pierwszy 3-go sierpnia br. okradli kobietę w Niepołomicach. Wstępnie policjanci ustalili, że dopuścili się pięciu takich kradzieży - m.in. w Targowisku oraz w Podłężu.


.......  Działali w identyczny sposób. Podjeżdżali na wyłączonych światłach bez tablic rejestracyjnych, do kobiet jadących na rowerze, z reguły po zmroku. Ten, który siedział obok kierowcy wyrywał torebkę, po czym odjeżdżali w przeciwnym kierunku. Z skradzionych torebek zabierali pieniądze, karty bankomatowe oraz telefony. Resztę przedmiotów wyrzucali. Policji udało się odzyskać większość skradzionych przedmiotów.  

Na widok policjantów wyrzucali narkotyki z samochodów

 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz posługiwania się cudzymi dokumentami oraz niszczenia dokumentów. Dobrowolnie poddali się karze. Udowodniono im jeszcze kradzież paliwa za kwotę 100zł w jednej ze stacji benzynowych na terenie gminy Kłaj. Za to wykroczenie odpowiadać będą odrębnie.


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021