hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-07

Podrobiona markowa odzież warta blisko 5 mln zł w magazynie koło Wieliczki – zobacz nagranieW trakcie prowadzonych wspólnie działań, policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Krakowie wraz funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli prawie 22,5 tys. sztuk odzieży, kosmetyków oraz 1300 par obuwia z nielegalnie naniesionymi, zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek. 42-letniego właściciela towaru czekają teraz konsekwencje prawne.


Od pewnego czasu, na małopolskich placach targowych pojawiały się w sprzedaży duże ilości podróbek markowej odzieży, obuwia czy kosmetyków. Małopolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wielokrotnie rekwirowali tego typu towar, natomiast prowadzone działania koncentrowały się głównie na ustaleniu źródła pochodzenia fałszywek. Jeden z tropów prowadził do powiatu wielickiego. W ostatnich dniach, policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS prowadzili wspólne działania właśnie w tym powiecie. W efekcie kontroli garaży oraz nieczynnych magazynów natrafiono na ogromne ilości nielegalnego towaru. W przeszukanych pomieszczeniach znaleziono 22 400 sztuk różnego rodzaju odzieży, kosmetyków oraz 1300 par obuwia – wszystko z nielegalnie naniesionymi, zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek. Szacunkowa wartość ujawnionych towarów przekracza kwotę 4 milionów 700 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że magazyny służyły do przechowywania odzieży, która trafiała następnie na małopolskie czy podkarpackie targowiska.

42-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, właściciela zatrzymanego towaru czekają teraz konsekwencje prawne za naruszenie przepisów ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Małopolski Urząd Celno-Skarbowy.

informacja prasowa   


Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka