carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-01-19

Podstolice - wyciąg narciarski oficjalnie otwarty!


W minioną sobotę miało miejsce oficjalne otwarcie stoku narciarskiego w Podstolicach. Stok narciarski był czynny już z początkiem stycznia jednak dopiero w miniony weekend odbyła się oficjalna uroczystość oraz symboliczne przecięcie wstęgi przez… 

burmistrza Wieliczki, zarząd spółki polsko-szwajcarskiej AK-BUD, która to jest inwestorem owego przedsięwzięcia oraz przedstawiciela Stowarzyszenia EKOL Rozwoju Wsi Podstolice. Na uroczystości otwarcia stoku narciarskiego w Podstolicach zjawili się również Jacek Juszkiewicz – starosta wielicki, burmistrz Świątnik Górnych, Henryk Gawor zastępca burmistrza Wieliczki oraz sołtys Podstolic Stefania Gawor. Natomiast poświęcenia zimowego kurortu dokonał ks. Prałat Jan Pałasz - proboszcz Parafii Ducha Świętego w Podstolicach. 

Stok narciarski w Podstolicach znajduje się zaledwie siedem kilometrów od Wieliczki oraz osiemnaście kilometrów od Krakowa. Mimo iż pod stokiem znajduje się sporych rozmiarów parking mogący pomieścić 100 samochodów to w ostatni weekend podstolicki wyciąg cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że koniecznym było wyznaczenie nowych miejsc parkingowych. Członek zarządu spółki AK-BUD, Janusz Komperda nie wyklucza dobudowania kolejnych parkingów jeśli popularność tego zimowego obiektu nadal będzie tak duża.
 

Wyciąg narciarski w podwielickiej miejscowości oferuje fanom „białego szaleństwa” trzy wyciągi:
- Tartapoma o długości 350 metrów oraz różnicy wzniesień 65 metrów
- Tartapoma o długości 200 metrów oraz różnicy wzniesień 30 metrów
- „Baby Lift” = jest to szkółka narciarska dla najmłodszych uczestników


Zarówno snowboardziści jak i narciarze mogą korzystać z trzech wyznaczonych tras:
- trasa czerwona - 400 metrów
- trasa niebieska – 550 metrów
- trasa niebieska - 220 metrów


 


 


Jazdy na nartach nie trzeba kończyć wraz z zapadnięciem zmroku, dzięki bardzo dobrze oświetlonym trasom jeździć można do godzin wieczornych. Obiekt oprócz samych wyciągów oferuje również wspomniany parking na 100 samochodów, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, karczmę, szkołę narciarstwa oraz restaurację. Jeśli chodzi o ceny to te kształtują się na poziome 1,20zł do 1,60zł od poniedziałku do piątku oraz 1,50 zł do 2,00 zł w czasie weekendów za jeden przejazd w zależności na który wyciąg sie zdecydujemy.
Wyciągi narciarskie w Podstolicach czynne są codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00.

 
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka