W roku szkolnym 2015/2016 w Powiecie Wielickim Międzyszkolny Ośrodek Sportowy organizował Mistrzostwa Powiatu szkół w kategorii Szkół Podstawowych , Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. W rywalizacji brało ogólnie w ponad 50 zawodach prawie 5000 młodzieży szkolnej z Powiatu Wielickiego.
Rywalizowano w ponad 25 konkurencjach w zawodach szkół podstawowych i gimnazjalnych i w 20 w ponadgimnazjalnych. Do punktacji końcowej rywalizacji szkół brano pod uwagę starty w zawodach powiatowych ale też w finałach wojewódzkich i zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Największymi sukcesami naszych szkół na arenie ogólnopolskiej były
4 miejsce Gimnazjum Woli Batorskiej w badmintonie drużynowym chłopców
9 miejsce Gimnazjum w Niegowici w drużynowym tenisie stołowym chłopców.
Złote medale w Mistrzostwach Małopolski oprócz wymienionych wyżej wspaniałych sukcesów zdobyły również : SP Szczytniki tenis stołowy drużynowy chłopców, ZS Niepołomice badminton drużynowy dziewcząt, Jan-Krzysztof Duda z LO Wieliczka w szachach. Końcowa klasyfikacja szkół Powiatu Wielickiego
Szkoły Podstawowe
1. SP Niepołomice 351 pkt
2. SP 3 Wieliczka 185 pkt
3. SP Kłaj 174 pkt
4. SP Gdów 169 pkt
5. SP 4 Wieliczka 156 pkt
6. SP Węgrzce Wielkie 128pkt
Gimnazja
1. Gimnazjum Niegowić 367 pkt
2. GimnazjumWola Batorska 359 pkt
3. Gimnazjum Koźmice Wlk 284 pkt
4. Gimnazjum WęgrzceWlk 214 pkt
5. Gimnazjum Podłęże 164 pkt
6. Gimnazjum Niepołomice 125 pkt
Licealiada
1. LO Wieliczka 367 pkt
2. ZS Niepołomice 316 pkt
3. PCKUiZ Wieliczka 248 pkt
Podsumowanie rywalizacji szkół w Powiecie Wielickim w roku szkolnym 2015/2016 - zobacz zdjęcia