hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-07-11

Podsumowanie wielickich akcji charytatywnych dla chorej Poli DąbekMoc Dobrych ludzi jest Ogromna – taka dewiza przyświecała czerwcowym akcjom charytatywnym organizowanym na terenie Wieliczki dla chorej Poli Dąbek, która czeka na operację serca.


Jako koordynatorzy czerwcowych zbiórek z Gimnazjum Wojciecha Kucharskiego w Dobranowicach pragniemy podsumować wielkie przedsięwzięcie, w które byliśmy zaangażowani. Szukając pomysłów jak pomóc Poli, bo suma 140 tysięcy jest duża, a czas krótki - jedno było pewne- trzeba zachęcić ludzi do działania, wyjść do nich, zaangażować się – jednak nikt z nas nie przypuszczał, że kolejne projekty uruchomią nowe i że symboliczna lawina dobra tak potoczy nasze losy.

Do pomocy włączyli się nauczyciele i uczniowie, a także rodzice. Dodatkowo powołany został sztab ludzi, który był, pomagał, wspierał – od prostych acz potrzebnych czynności: transportu, sposobu pakowania, opisywania losów, wycinania numerów, selekcji gadżetów po odbiór podarków i przesyłek, szycie pięknych rzeczy, ofiarowanie swoich wyrobów, przekazanie produktów od darczyńców, wykonywanie lampionów, przynoszenie książek, pozyskiwanie sponsorów, rozmowy z gospodarzami miejsc, gdzie mogliśmy być i logistykę kolejnych działań.

Do każdego Festynu trzeba było się przygotować, dlatego liczył się również ofiarowany nam czas – wszak każdy z nas pracował, a jednak potrafiliśmy stworzyć grupę osób, które go wygospodarują angażując się w akcyjną lub długotrwałą pomoc. Jest to budująca postawa – wszak działali z nami nie tylko uczniowie (dla których była to żywa lekcja życia, wychowania i pomocy drugiemu człowiekowi), ich rodzice, ale także znajomi rodziców Poli, przyjaciele i koledzy, zaprzyjaźnieni wolontariusze, a także ludzie, którymi kierowały szlachetne pobudki, by pomóc, być i wspierać. Te wszystkie elementy pozwoliły nam być w kilku miejscach, spotkać się z darczyńcami, porozmawiać, otrzymać słowa otuchy (które przekazywaliśmy rodzinie Poli) zachęcić do wsparcia finansowego, a przede wszystkim być przykładem, że w trudnych chwilach człowiek nie musi być sam, że ludzie są obecni, dopingują. Każdy z nas miał świadomość, że los nie wybiera, że nigdy nie wiadomo, co komu jest pisane.

W imieniu rodziny Poli, grona pedagogicznego z Gimnazjum w Dobranowicach i wszystkich osób ze sztabu walecznych serc DZIĘKUJEMY: za pomoc; możliwość działania; motywowanie i tłumaczenie nam, że trudności na dobrej drodze są wskazane. Wszystkim, którzy ofiarowali swoje usługi na aukcję, wsparli nas finansowo, udostępniali wiadomości, śledzili profil Poli Dąbek przekazujemy wspaniałą wieść – dzięki Wam i Waszej pomocy: Pola jedzie na operację! Udało się! Niech ofiarowane dobro wróci do Was z podwójną siłą, tego Wam życzymy:

Dyrekcja i Nauczyciele z Gimnazjum W. Kucharskiego w Dobranowicach

Lista miejsc, gdzie mogliśmy działać w ramach akcji charytatywnych dla Poli Dąbek:

• Charytatywny sztafetowy bieg maratoński – Arena Lekkoatletyczna w Wieliczce

• Festyn Rodzinny – Parafia św. Sebastiana w Wieliczce

• Kiermasz – podczas Solnego Uwielbienia – Arena Lekkoatletyczna

• Festyn Szkolny na podsumowanie roku – Szkoła Podstawowa w Grajowie

• Dni Lednicy Górnej – kiermasz podczas Festynu przy Świetlicy

„I najważniejsza sprawa:
walcz i się nie poddawaj,
każdy z podjętych celów
wymaga starań wielu,
szczególnie twa odwaga
wymaga ciągłych zmagań”
(A. Chrzanowska, Waleczność)   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka