hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2020-11-20

Podziel się krwią w szybie Regis11 grudnia w godzinach 10.00-16.00 w nadszybiu szybu Regis odbędzie się zbiórka krwi. Honorowi krwiodawcy już po raz 10. pomogą w ramach akcji „Podaruj krew, podaruj życie”.


Życie mierzone w litrach

Przeszło 1000 dawców i ponad 500 litrów. Oto bilans dotychczasowych 9 edycji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zbiórki odbywają się w Kopalni Soli „Wieliczka” dwa razy w roku – w lipcu oraz grudniu. Przedsięwzięcia nie przerwała pandemia COVID-19, choć niewątpliwie wpłynęła na jego organizację: zimowa akcja została przeniesiona z komory Haluszki na powierzchnię.

Po pierwsze bezpiecznie

Zatem po raz drugi w tym roku krwiodawcy spotkają się w nadszybiu szybu Regis. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego podczas zbiórki będą obowiązywały wszystkie restrykcyjne procedury wdrożone przez centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Trzeba nastawić się na szczegółowe wywiady medyczne, pomiar temperatury, a także konieczność zachowania dystansu społecznego, częstą dezynfekcję rąk, zasłanianie ust i nosa maseczką ochronną.

Nieustannie potrzebna

Krwi nie można ani kupić, ani wyprodukować. Można ją podarować. Żyjemy w cieniu pandemii, co jednak nie oznacza, że ludzie chorują tylko na COVID-19. Operacje, wypadki, transfuzje – krew jest nieustannie potrzebna.

Krew może oddać każdy zdrowy dorosły (osoba w wieku 18-65 lat). Warto wyspać się, zjeść lekkostrawny niskokaloryczny posiłek oraz w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić około 1,5 litra płynów. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość – ze zdjęciem, numerem PESEL. Na honorowych krwiodawców będzie czekał posiłek regeneracyjny oraz upominek od Kopalni Soli „Wieliczka” – bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej.

Wzorcowa akcja

„Podaruj krew, podaruj życie” to wspólne przedsięwzięcie MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Inicjatywa należy do wzorcowych działań z zakresu CSR (tj. społecznej odpowiedzialności biznesu) – aktywizuje społeczność lokalną i pracowników kopalni, mobilizuje do niesienia pomocy, a także promuje rzetelną wiedzę na temat honorowego krwiodawstwa. Zbiórka „Podaruj krew, podaruj życie” konsekwentnie pojawia się w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka