.


Opublikowano: 2017-08-28

Policja zatrzymała zbiega z wielickiej prokuratury31-letni mężczyzna, który trzy tygodnie temu uciekł z budynku Prokuratury Rejonowej w Wieliczce został zatrzymany przez policję.


Do zatrzymania zbiega doszło w piątek 25 sierpnia późnym wieczorem. Wieliccy policjanci posiadając informacje, że mężczyzna ukrywa się w domu rodzinnym na terenie gminy Wieliczka przystąpili do działania. 31-latek widząc policjantów zabarykadował się w domu. Funkcjonariusze, aby dostać się do środka funkcjonariusze musieli użyć siły.

Trzy tygodnie temu mężczyzna ten został doprowadzony do budynku wielickiej prokuratury w asyście policjantów. Tam został przez prokuratora przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na ten czas miał zdjęte kajdanki. Następnie mężczyzna uciekł. Szczegóły jego ucieczki nie są znane. Pomimo prowadzonych działań zbieg zdołał się ukryć i ukrywał się aż do piątku 25 sierpnia. Jest on podejrzany m.in. o napaść na funkcjonariusza, pobicie, liczne kradzież z włamaniem oraz ucieczkę.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022