.
Opublikowano: 2024-05-30

Policjanci skontrolowali samochód zaparkowany w Wieliczce – w środku trzech mężczyzn i narkotykiPodczas wykonywania obowiązków służbowych wieliccy kryminalni przeprowadzili kontrolę pojazdu zaparkowanego na parkingu w Wieliczce. W samochodzie przebywało trzech mężczyzn. W trakcie kontroli odkryto, że jeden z nich miał przy sobie narkotyki. Następnie, podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli kolejne substancje odurzające. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.


28 maja br. funkcjonariusze z Wieliczki, patrolując rejon służbowy, skontrolowali pojazd zaparkowany na parkingu w Wieliczce. Wewnątrz znajdowali się trzej mężczyźni, którzy zachowywali się nerwowo. Jeden z nich miał na kolanach kartkę papieru z suszem roślinnym. 19-letni mężczyzna został aresztowany przez funkcjonariuszy. W jego miejscu zamieszkania znaleziono dodatkowe narkotyki. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 70 g marihuany i prawie 1 g mefedronu. Teraz sąd zdecyduje o jego losie. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat więzienia.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022