.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-06

Policjanci z Gdowa, w ciągu jednego dnia zatrzymali dwie osoby z narkotykamiW minioną sobotę, policjanci Komisariatu Policji w Gdowie, w powiecie wielickim, zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie marihuanę.. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 g marihuany. Dodatkowo kierowca Audi, prawdopodobnie odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, gdyż badanie narkotesterem potwierdziło obecność w organizmie zabronionych środków.


2 lipca br. funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego oraz rewiru dzielnicowych zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 19, w rejonie parkingu przy szkole podstawowej w Gdowie. Patrol policjantów z Gdowa wylegitymował 4 osoby. W trakcie czynności 23- letni mieszkaniec gminy Gdów, zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą, w trakcie której natrafili na woreczek foliowy z zawartością ponad 22 g marihuany. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające a także gotówkę w kwocie 1150 zł, którą mężczyzna posiadał przy sobie. 23 -latek został zatrzymany i osadzony w PDOZ.

Do drugiego zatrzymania doszło również w Gdowie. Policjanci rewiru dzielnicowych zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. W trakcie kontroli, policjanci przebadali 28- latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Zachowanie kierowcy, nie dawało jednak mundurowym spokoju i wskazywało, że mógł się znajdować pod działaniem środków odurzających. Policjanci skontrolowali pojazd i w jego wnętrzu ujawnili worek foliowy z zawartością ok 65 g marihuany.

Badanie narkotestem wykazało, że 28 -latek znajdował się pod działaniem marihuany oraz metaamfetaminy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a następnie po sporządzeniu dokumentacji, 28 -latek został osadzony w policyjnym areszcie.

23 -latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 28- latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających gdzie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, jeżeli badanie próbki krwi potwierdzi wynik badania narkotestem, mężczyzna odpowie za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021