.


Opublikowano: 2020-01-18

Policjanci z Gdowa zatrzymali sprawcę kradzieży portfela14 stycznia 2020 roku do komisariatu policji w Gdowie stawił się mieszkaniec gm. Gdów, który zawiadomił o tym, że dzień wcześniej w jego domu przebywał znajomy i prawdopodobnie dokonał na jego szkodę kradzieży portfela wraz z dowodem osobistym, dwoma dowodami rejestracyjnymi oraz kartami bankomatowymi.


Funkcjonariusze natychmiastowo podjęli działania i jeszcze tego samego dnia dokonali zatrzymano 48 letniego mieszkańca gminy Gdów. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie, ponadto w trakcie prowadzonych czynności ustalono, że sprawca wykorzystując przywłaszczoną kartę trzykrotnie dokonał płatności bezgotówkowych na łączną kwotę ok. 100 zł, po uprzednim przełamaniu bariery elektronicznej w systemie bankowej płatności bezgotówkowej. Wobec powyższego zostały mu przedstawione cztery zarzuty, kradzieży dokumentu i kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów oraz dobrowolnie poddał się karze.

Przestrzegamy!

W codziennym zabieganiu zwracajmy szczególną uwagę na posiadane przy sobie środki finansowe i dokumenty. Przede wszystkim w trakcie robienia zakupów i po ich zakończeniu upewniajmy się czy nadal mamy przy sobie wszystko co niezbędne (karty bankomatowe, dokumenty tożsamości, klucze, itp.).

W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, jak to miało miejsce w opisanym przypadku, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Jeśli nie znajdujemy się w pobliżu placówki bankowej, skorzystajmy z aplikacji mobilnej (jeśli bank oferuje taką usługę). Związek Banków Polskich uruchomił także specjalną, uniwersalną infolinię dedykowaną osobom, które utraciły kartę bankomatową: + 48 828 828 828.

Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o utracie karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, niezwłocznie zgłośmy to na Policję.

KPP Wieliczka   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022