hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-16

Policjanci z Wieliczki mają nowe narzędzia do walki z piratami drogowymiPolicjanci z wielickiej drogówki otrzymali kolejne nowoczesne narzędzia do walki z przestępczością na drodze. TruCAM LTI 20/20 to najbardziej zaawansowane, kompaktowe urządzenie, łączące w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego, laserowego pomiaru prędkości, natomiast Analizator Aquilascan to profesjonalne urządzenie do wykonywania testów na obecność narkotyków w organizmie osoby badanej. Sprzęt został zakupiony z budżetu Policji.


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wielickiej komendy otrzymali nowe narzędzia do walki z piratami drogowymi. Urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów TruCam II LTI 20/20 pozwala na precyzyjną detekcję prędkości oraz rejestrację wideo i zdjęć w kolorze. Miernik prędkości gromadzi pełen zestaw dowodów zarejestrowanych kamerą wideo, a obraz o wysokiej rozdzielczości umożliwia identyfikację marki pojazdu, numeru tablicy rejestracyjnej oraz twarzy kierowcy, a także posiada „tryb motocyklowy”. Natomiast AquilaScan to profesjonalne urządzenie do wykonywania wstępnych testów na obecność narkotyków w organizmie u badanej osoby. Badanie polega na pobraniu próbki śliny, którą policjant następnie wkłada do analizatora i już po kilku minutach na wyświetlaczu odczytuje on wynik, a dzięki wbudowanej drukarce otrzymuje wydruk badania. Analizator jest w stanie wykryć nawet najmniejsze dawki zakazanych substancji.   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021