.Opublikowano: 2020-11-25

Policjanci z Wieliczki zatrzymali do kontroli BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli przy sobie amfetaminę, marihuanę oraz mefedron.Kilka dni temu informowaliśmy, że policjanci z Niepołomic podczas kontroli drogowej ujawnili w pojeździe narkotyki – amfetaminę, mefedron oraz tabletki ecstasy. Kolejna kontrola, tym razem przeprowadzona przez policjantów z Wieliczki znów ujawniła środki odurzające w kontrolowanym pojeździe.


Wieliccy policjanci zatrzymali do kontroli samochód. Trzech mężczyzn jadących bmw, posiadało przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz mefedron. W trakcie przeszukania ich domów znaleziono kolejne ilości środków odurzających.

21 listopada b.r., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zatrzymali do kontroli samochód marki BMW. W pojeździe znajdowali się trzej mężczyźni w wieku 27, 23 oraz 29 lat. Drogówka nie miała uwag co do kierowcy (był trzeźwy) i pojazdu, natomiast policjanci kryminalni podejrzewali, że osoby w samochodzie mogą posiadać przy sobie środki odurzające. Zatem przeszukali pojazd a także przeprowadzili kontrolę osobistą całej trójki. Jak się okaząło, u każdego z nich ujawniono środki odurzające: marihuanę, amfetaminę bądź mefedron. Kierowca oraz pasażerowie zostali zatrzymani, a funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzn. W domu 27 –latka policjanci znaleźli słoik z zawartością białego proszku o wadze ponad 136 g. Po wykonaniu badania okazało się że jest to amfetamina. Narkotyki zostały znalezione także w miejscu zamieszkania pozostałej dwójki pasażerów. U 23-latka oraz 29-latka, kryminalni znaleźli pewne ilości amfetaminy oraz mefedronu.
Teraz 27-latkowi za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 23 oraz 29-latkowi, za posiadanie środków odurzających, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.

KPP Wieliczka   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek