.
Opublikowano: 2024-05-27

Policjanci zabezpieczyli broń z czasów II wojny światowej24 maja do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosił się mężczyzna, który znalazł pistolet maszynowy z czasów II Wojny Światowej.


Mężczyzna podczas prac rozbiórkowych starego, drewnianego domu w jednej spod wielickich wsi, znalazł skrzętnie schowany radziecki pistolet maszynowy kaliber 7,62 x 25mm (PPSz). Broń posiadała załadowany magazynek, który był podpięty pod pistolet i gotowy do oddania strzału. Nietypowe znalezisko mogło stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Teraz policjanci przystąpią do szczegółowych badań i analizy znalezionej broni. To odkrycie stanowi nie tylko ważny element naszego dziedzictwa historycznego, ale także może dostarczyć cennych informacji na temat wydarzeń związanych z II Wojną Światową w naszym regionie.

Warto podkreślić, że niewybuchy pozostawione na naszym terenie po II Wojnie Światowej stanowią realne niebezpieczeństwo. Pomimo upływu lat, niektóre z materiałów wybuchowych mogą wciąż być aktywne i stanowić zagrożenie.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022