hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-01-19

Policjanci zatrzymali w Wieliczce zabójcę z Krośniewic [wideo]Pod koniec minionego tygodnia na terenie Wieliczki funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 50-letniej kobiety w Kośniewicach.


14 stycznia kutnowska komenda policji otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic (województwo łódzkie) znaleziono zwłoki. Gdy policjanci dotarli na miejsce ujawnili ciało kobiety leżące na podłodze z licznymi ranami kłutymi oraz ciętymi. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego – był to konkubent denatki. Jak wynikało z ustaleń policji, sprawca tego zabójstwa mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Policjanci z Kutna nawiązali współpracę ze funkcjonariuszami z naszego województwa co doprowadziło do ujęcia podejrzanego. 37-latka zatrzymali 15 stycznia na jednym z parkingów w Wieliczce funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach. Jak się również okazało kierował on samochodem pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wieliczce, którzy przeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna. Podejrzany usłyszał tam zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka