.Opublikowano: 2021-01-19

Policjanci zatrzymali w Wieliczce zabójcę z Krośniewic [wideo]Pod koniec minionego tygodnia na terenie Wieliczki funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 50-letniej kobiety w Kośniewicach.


14 stycznia kutnowska komenda policji otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic (województwo łódzkie) znaleziono zwłoki. Gdy policjanci dotarli na miejsce ujawnili ciało kobiety leżące na podłodze z licznymi ranami kłutymi oraz ciętymi. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego – był to konkubent denatki. Jak wynikało z ustaleń policji, sprawca tego zabójstwa mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Policjanci z Kutna nawiązali współpracę ze funkcjonariuszami z naszego województwa co doprowadziło do ujęcia podejrzanego. 37-latka zatrzymali 15 stycznia na jednym z parkingów w Wieliczce funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach. Jak się również okazało kierował on samochodem pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wieliczce, którzy przeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna. Podejrzany usłyszał tam zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021