.
Opublikowano: 2021-01-19

Policjanci zatrzymali w Wieliczce zabójcę z Krośniewic [wideo]Pod koniec minionego tygodnia na terenie Wieliczki funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 50-letniej kobiety w Kośniewicach.


14 stycznia kutnowska komenda policji otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic (województwo łódzkie) znaleziono zwłoki. Gdy policjanci dotarli na miejsce ujawnili ciało kobiety leżące na podłodze z licznymi ranami kłutymi oraz ciętymi. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego – był to konkubent denatki. Jak wynikało z ustaleń policji, sprawca tego zabójstwa mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Policjanci z Kutna nawiązali współpracę ze funkcjonariuszami z naszego województwa co doprowadziło do ujęcia podejrzanego. 37-latka zatrzymali 15 stycznia na jednym z parkingów w Wieliczce funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach. Jak się również okazało kierował on samochodem pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wieliczce, którzy przeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna. Podejrzany usłyszał tam zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022