.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-05

Policjantka z Wieliczki w czasie wolnym zatrzymała pijanego kierowcęW środę 29 czerwca na jednym z krakowskich kąpielisk dwóch mężczyzn głośno się zachowywało i spożywało alkohol, po czym jeden z nich wsiadł do samochodu (Daewoo Matiz) i odjechał w kierunku wyjazdu. Miał pecha, bo całą sytuację widziała wielicka policjantka, która była na miejscu.


Policjantka z Wieliczki będąc na jednym z krakowskich kąpielisk w czasie wolnym od służby przyczyniła się do wyeliminowania nietrzeźwego kierowcy. Gdy pijany mężczyzna jechał przez parking pełen rodzin z dziećmi w kierunku wyjazdu, został zatrzymany przez wielicką policjantkę, uniemożliwiła mu ona dalszą jazdę zabierając kluczyki, po czym wezwała na miejsce krakowskich policjantów.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ustalili, że zatrzymany mężczyzna to 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 38 latek musi liczyć się z konsekwencjami za złamanie zakazu Sądowego. Kodeks karny, w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności a okres orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów może wynieść nawet 15 lat.


   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021