hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-11-23

Policjantki z Wieliczki w Szkole Podstawowej w Mietniowie18 listopada 2021 roku sierż. Adrianna Palonek wraz z sierż. Anną Jaworską po raz kolejny spotkały się z uczniami z powiatu wielickiego. Tym razem policjantki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce odwiedziły uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej im. Anny Iskry w Mietniowie.


Podczas wizyty policjantki przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i wskazywały jakie zagrożenia wynikają z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza teraz kiedy pogoda utrudnia widoczność kierującym jak i pieszym. Co prawda dzieci znają już podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drodze, jednak dzięki spotkaniu, wiadomości te zostały solidnie utrwalone. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie dzieciom jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. W trakcie dalszego spotkania, mundurowe zaprezentowały dzieciom sprzęt jaki jest na wyposażeniu Policji - każdy miał możliwość zobaczyć z bliska czapkę policyjną, kajdanki i inne sprzęty jakie policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Dzieci miały także możliwość obejrzenia radiowozu od środka.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021