carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-03-31

Policyjna lekcja historii w szkole w Kłaju


We czwartek 26.03.15 r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce asp.sztab. Piotr Lachman wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Mariuszem Manieckim uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłaju.

fot. KPP w Wieliczce

Prelekcja dla dzieci i młodzieży przeprowadzona była w oparciu o zdjęcia, materiały, prezentacje oraz pamiątki i dokumenty pozyskane w latach wcześniejszych podczas trwania akcji pod nazwą „Historia w Policyjnym Mundurze 1919-2014”. Uczestnicy spotkania mogli dotknąć, przymierzyć i zobaczyć szereg eksponatów takich jak hełmy, pałki oraz mundury z minionych epok. Na szczególną uwagę zasługiwał eksponat w postaci roweru użytkowanego w służbie przez Policję Państwową w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Eksponat został nieodpłatnie wypożyczony z kolekcji rowerów i ram rowerowych Pana Czesława Wesołowskiego. Obecni na spotkaniu uczniowie zostali zapoznani z tym jak wyglądała służba funkcjonariuszy Policji na ich terenie we wcześniejszym okresie a także w co policjanci byli wyposażeni oraz z obowiązującymi wzorami umundurowania służbowego oraz ćwiczebnego w Policji. Następnie uczestnikom spotkania przekazano informacje na temat bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się po drodze oraz informacje na temat nowych zjawisk jakie powstają na wirtualnych stronach internetowych miedzy innymi: cyberprzemoc, ksenofobia, mowa nienawiści, Omówione zostało również zjawisko nadmiernego korzystania  z internetu przez młodych użytkowników. Spotkanie to idealnie wpisało się w realizacje programu profilaktycznego pn. „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie”. Wychowawcą klas zostały przekazane materiały edukacyjne. Całość spotkania została zakończona wspólnymi zdjęciami z biorącymi udział w przedsięwzięciu funkcjonariuszami Policji .

Policyjna lekcja historii w szkole w Kłaju - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022