.Opublikowano: 2022-05-19

Policyjny pościg w Wieliczce. Uciekający uderzył w betonowy przepust.Kierowca uciekał przed Policją. Ucieczka zakończyła się kolizją z betonowym przepustem. Jak się okazało, 35-latek miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi a podczas przeszukania jego domu policjanci natrafili na marihuanę oraz amfetaminę a także krzewy konopi. Mężczyzna usłyszał liczne zarzuty.


10 maja br. w godzinach wieczornych, wieliccy kryminalni prowadzili działania na terenie gminy Wieliczka. W miejscowości Sygneczów zauważyli samochód marki Honda, którego kierujący najprawdopodobniej mógł mieć sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci postanowili go skontrolować dlatego też wydając sygnały świetlne i dźwiękowe podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierujący hondą zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały i zaczał uciekać.

W Wieliczce, 35-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W wyniku uderzenia, pojazd został uszkodzony a kierujący podjął dalszą ucieczkę już pieszo ale bardzo szybko został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym, policjanci potwierdzili, że kierujący posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kryminalni, którzy na miejscu wykonywali czynności, podejrzewali, że zatrzymany może posiadać środki odurzające (w przeszłości był karany w związku z uprawą konopi), więc przeszukali dom 35-latka. Policjanci znaleźli tam 8 krzewów konopi, 44 g marihuany oraz ponad kilka gramów amfetaminy.

Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce gdzie wykonano badanie na zawartość środków odurzających w ślinie. Badanie wykazało zawartość marihuany, amfetaminy oraz metaamfetaminy. W związku z tym pobrano mu także krew do dokładnych badań.
W kolejnych dniach 35-letni mieszkaniec gminy Wieliczka usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej, niezastosowania się do zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów. Groz mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Po potwierdzeniu wyniku badania testerem poprzez wynikiem badania krwi 35-latek usłyszy kolejny zarzut dotyczący jazdy pod wpływem środków odurzających.

KPP Wieliczka

 
Policyjny pościg w Wieliczce. Uciekający uderzył w betonowy przepust. - zobacz zdjęcia


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021