.
Opublikowano: 2021-08-24

Policyjny pościg za motocyklistą rozpoczął się w centrum Wieliczki za zakończył w SierczyW piątek 20 sierpnia około godziny 11:20 rozpoczął się w Wieliczce policyjny pościg za 21-latkiem, który kierując motocyklem nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zignorował nakaz zatrzymania wydany przez policjanta, przyspieszył i uciekał ulicami Wieliczki w kierunku Sierczy.


Policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpoczęli pościg za motocyklistą, który podczas ucieczki dopuszczał się wielu rażących wykroczeń jak m.in. wyprzedzając fiata uderzył w jego bok, jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych oraz wymuszał pierwszeństwo przejazdu narażając innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie 21-latek stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się (nie doznając obrażeń ciała). Policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę i zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ponadto tablica rejestracyjna była zamontowana w taki sposób, aby uniemożliwić odczytanie numerów. Za popełnione przestępstwo tj. brak zatrzymania się do kontroli drogowej grozi motocykliście do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

Jak informuje policja - w bieżącym roku w Małopolsce zginęło już 10 kierujących motocyklami. Ponadto połowa z nich nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Główną przyczyną tych wypadków było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Policjanci prowadząc działania ukierunkowane na bezpieczeństwo motocyklistów nadzorują i kontrolują ich zachowania na drodze. Apelujemy o rozważną jazdę tymi jednośladami. Jedna chwila nieuwagi może przyczynić się do utraty zdrowia, a nawet i życia.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022