hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-24

Policyjny pościg za motocyklistą rozpoczął się w centrum Wieliczki za zakończył w SierczyW piątek 20 sierpnia około godziny 11:20 rozpoczął się w Wieliczce policyjny pościg za 21-latkiem, który kierując motocyklem nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zignorował nakaz zatrzymania wydany przez policjanta, przyspieszył i uciekał ulicami Wieliczki w kierunku Sierczy.


Policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpoczęli pościg za motocyklistą, który podczas ucieczki dopuszczał się wielu rażących wykroczeń jak m.in. wyprzedzając fiata uderzył w jego bok, jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych oraz wymuszał pierwszeństwo przejazdu narażając innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie 21-latek stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się (nie doznając obrażeń ciała). Policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę i zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ponadto tablica rejestracyjna była zamontowana w taki sposób, aby uniemożliwić odczytanie numerów. Za popełnione przestępstwo tj. brak zatrzymania się do kontroli drogowej grozi motocykliście do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

Jak informuje policja - w bieżącym roku w Małopolsce zginęło już 10 kierujących motocyklami. Ponadto połowa z nich nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Główną przyczyną tych wypadków było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Policjanci prowadząc działania ukierunkowane na bezpieczeństwo motocyklistów nadzorują i kontrolują ich zachowania na drodze. Apelujemy o rozważną jazdę tymi jednośladami. Jedna chwila nieuwagi może przyczynić się do utraty zdrowia, a nawet i życia.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021