hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-24

Policyjny pościg za motocyklistą rozpoczął się w centrum Wieliczki za zakończył w SierczyW piątek 20 sierpnia około godziny 11:20 rozpoczął się w Wieliczce policyjny pościg za 21-latkiem, który kierując motocyklem nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zignorował nakaz zatrzymania wydany przez policjanta, przyspieszył i uciekał ulicami Wieliczki w kierunku Sierczy.


Policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpoczęli pościg za motocyklistą, który podczas ucieczki dopuszczał się wielu rażących wykroczeń jak m.in. wyprzedzając fiata uderzył w jego bok, jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych oraz wymuszał pierwszeństwo przejazdu narażając innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie 21-latek stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się (nie doznając obrażeń ciała). Policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę i zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ponadto tablica rejestracyjna była zamontowana w taki sposób, aby uniemożliwić odczytanie numerów. Za popełnione przestępstwo tj. brak zatrzymania się do kontroli drogowej grozi motocykliście do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

Jak informuje policja - w bieżącym roku w Małopolsce zginęło już 10 kierujących motocyklami. Ponadto połowa z nich nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Główną przyczyną tych wypadków było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Policjanci prowadząc działania ukierunkowane na bezpieczeństwo motocyklistów nadzorują i kontrolują ich zachowania na drodze. Apelujemy o rozważną jazdę tymi jednośladami. Jedna chwila nieuwagi może przyczynić się do utraty zdrowia, a nawet i życia.   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza