carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-22

Pomoc dla Mateuszka z Golkowic


Miło nam poinformować, że podczas przeprowadzonej zbiórki publicznej na rzecz Mateusza Biel z Golkowic, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce, dnia 18.01.2014 r., udało się zebrać do puszek kwestarskich środki pieniężne w kwocie 9 123,51 zł (dziewięć tysięcy sto dwadzieścia trzy złote pięćdziesiąt jeden groszy). Dziękujemy za Państwa wsparcie!

Mateusz Biel z Golkowic / fot. UMiG Wieliczka

Zbiórka została przeprowadzona przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”(ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa), Decyzja Nr 35/2013 zmieniona Decyzją Nr 47/2013 na podstawie zezwolenia 416/35/47/2013 z dnia 16.01.2014 r. Zebrane fundusze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Mateuszka, który jest Podopiecznym wspomnianej Fundacji.

Mateuszek urodził się zdrowy, tyle, że był astmatycznym dzieckiem. Rodzice jednak nie przejęli się tym zbytnio, ponieważ dwoje starszych dzieci też miało astmę. Zaniepokoili się poważnie dopiero wtedy, gdy w wieku dwóch lat synek zaczął utykać, chudł i był coraz słabszy. Nie mógł sam wstać ani utrzymać się w pionie. Po roku intensywnych badań i wizyt lekarskich okazało się, że Mateusz ma miopatię typu minikor – zanik mięśni w łagodniejszej postaci. Przez lata chłopiec żył z tą chorobą, był chudziutki i słaby, ale uczęszczał do wielickiej podstawówki nr 4 z oddziałami integracyjnymi, gdzie poznał fajnych kolegów i miłych nauczycieli.


.......  Jego życie toczyło się zwyczajnie, przyjął Pierwszą Komunię, jeździł na wycieczki. Niestety, w ubiegłym roku dla rodziny Bielów rozpoczął się koszmar. 24 lutego wieczorem chłopiec poczuł się źle, skarżył się na ból gardła, następnego dnia rano przestał oddychać. Natychmiastowej pomocy udzielił Mateuszowi starszy brat, licealista, robiąc masaż serca. Kilka minut później pojawiła się karetka i po 45 minutach reanimacji zawieziono chłopca do szpitala. Od tamtej chwili Mateuszek nie oddycha samodzielnie, lecz z pomocą respiratora, nie mówi, karmiony jest bezpośrednio do żołądka, przez całą dobę jego życie podtrzymuje skomplikowana aparatura.  

Pomóż małej Amelce z Wieliczki – walczy z guzem mózgu

 

Lekarze mówią, że to cud, że Mateusz żyje. Niestety, niedotlenienie pozostawiło duże zmiany w mózgu, chłopiec na nowo musi się uczyć każdej, najprostszej dla nas czynności, takiej jak na przykład przełykanie śliny. Najbliżsi wierzą, że będzie coraz lepiej, brat i dwie siostry dbają, by był w centrum życia domowego, poświęcają mu swój czas, czytają, rozmawiają... Każdego dnia rodzinie Bielów pomagają też sąsiedzi i znajomi, bez nich nie daliby rady, ponieważ wszystkie zasiłki, jakie dostają, sięgają 1500 zł, tata chłopca ma tylko pracę dorywczą, a miesięczne koszty utrzymania samego Mateusza to około 2000 zł. Mimo wielu trudności codziennego życia i nieustannych zmartwień, mama chłopca nie traci nadziei, że los syna odmieni się na lepsze.

Cały czas możemy pomagać choremu Mateuszkowi. Wpłaty prosimy kierować na następujące konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 21452 – Biel Mateusz – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Za wszelką pomoc dziękujemy!Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka