hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-26

Pomysł na szkolną wycieczkęCzas myśleć o powrocie do szkoły. Najbliższe tygodnie to jednak nie tylko lekcje, ale też, jakże upragnione, klasowe wycieczki. Mogą być dalekie, albo całkiem bliskie – na przykład w głąb ziemi. Kopalnia Soli „Wieliczka” jest zawsze dobrym pomysłem na szkolną wyprawę.


Wędrówka po Trasie Turystycznej dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz sporej dawki wiedzy. Historia, geologia, chemia… w wielickiej soli drzemie ogromny potencjał. Przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej z pewnością docenią baśniowość zabytkowej kopalni. „Odkrywanie Solilandii” lub spacer „Śladami legend” odsłaniają bajkowe oblicze podziemi, wprowadzają w bogaty świat naszych wielickich podań i opowieści.

Po pełnym atrakcji zwiedzaniu niejednemu młodemu eksploratorowi kopalni zaburczy w brzuchu. Na to również jest rada, czyli podziemna wycieczka z obiadem. Szczegółowa oferta: www.kopalnia.pl/grupy-zorganizowane/kopalnia-dla-szkol   


Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza