.
Opublikowano: 2021-08-26

Pomysł na szkolną wycieczkęCzas myśleć o powrocie do szkoły. Najbliższe tygodnie to jednak nie tylko lekcje, ale też, jakże upragnione, klasowe wycieczki. Mogą być dalekie, albo całkiem bliskie – na przykład w głąb ziemi. Kopalnia Soli „Wieliczka” jest zawsze dobrym pomysłem na szkolną wyprawę.


Wędrówka po Trasie Turystycznej dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz sporej dawki wiedzy. Historia, geologia, chemia… w wielickiej soli drzemie ogromny potencjał. Przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej z pewnością docenią baśniowość zabytkowej kopalni. „Odkrywanie Solilandii” lub spacer „Śladami legend” odsłaniają bajkowe oblicze podziemi, wprowadzają w bogaty świat naszych wielickich podań i opowieści.

Po pełnym atrakcji zwiedzaniu niejednemu młodemu eksploratorowi kopalni zaburczy w brzuchu. Na to również jest rada, czyli podziemna wycieczka z obiadem. Szczegółowa oferta: www.kopalnia.pl/grupy-zorganizowane/kopalnia-dla-szkol

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022