.


Opublikowano: 2017-08-21

Ponad 2 metry długości i 60 kg wagi. Wędkarz z Brzegów złowił suma giganta.W minioną sobotę 19 sierpnia Szymon Tomera z Brzegów wyruszył na swoją kolejną wędkarską wyprawę nad Wisłę.


Na tą wędkarską wyprawę wyruszył pomimo później godziny i mało sprzyjającej aury, bo jak sam mówi, czuł, że mu się to opłaci. Tuż przed zmierzchem zwodował ponton i wyruszył w dół rzeki. Około godziny 2:30 przepływając nad 4 metrowym spadem, na wyświetlaczu echosondy pojawiło się echo dużej ryby. Szymon Tomera uzbroił wędkę, a ryba zainteresowała się wabikiem – jest branie. Warunki atmosferyczne i nurt rzeki znoszący ponton sprawiły, że wyciąganie tak sporego okazu okazało się trudniejsze niż zwykle. Po kilkunastu minutach rybę udało się wyciągnąć na pokład, co ze względu na jej gabaryty było sporym wyzwaniem. W końcu wędkarz Brzegów sfotografował suma mierzącego ponad 210 centymetrów i ważącego ponad 60 kilogramów, po czym ryba wróciła do rzeki. Szymon Tomera łowieniem sumów pasjonuje się już ponad 15 lat, to nie pierwszy tego typu okaz jaki wyłowił i prawdopodobnie nie ostatni. Największą rybę udało mu się złowić 5 lat temu.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022