carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-03

Pościg policyjny - w Targowisku policjant oddał strzał


W nocy /01.03.14r./ około godz. 2:50 rozpoczął się policyjny pościg za kierującym seatem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Krakowie. Mężczyzna uciekał ul. Kamienną, Aleją Słowackiego, przez Rondo Matecznego w kierunku Wieliczki.

Ścigany samochód / fot. KPP w Busku - Zdroju

Kierującemu wielokrotnie wydawano przez megafon polecenia do zatrzymania się oraz przy użyciu sygnałów świetlnych. Kiedy dojeżdżał do skrzyżowania dróg krajowych 94 z 75 w Targowisku i zobaczył stojące na jego pasie ciężarówki, zamierzał ominąć je z prawej strony ale trafił na barierę energochłonną.


.......  Zatrzymał samochód. Kiedy zorientował się, że policjanci zablokowali mu wyjazd i idą w jego kierunku, nagle zaczął cofać kierując się wprost na policjanta. Policjant odsunął się w ostatnim momencie. Uniknął potrącenia i oddał strzał ostrzegawczy. Kierujący seatem nie reagował w ogóle na polecenia zatrzymania się. Pościg kontynuowano przez Niepołomice w kierunku Sandomierza. Mężczyzna został zatrzymany tuż po godz. 4:00 w miejscowości Zielonki /powiat buski/. Był trzeźwy.  

8 Memoriał Kuliga i Bublewicza 2014 – mapa, zobacz trasy przejazdu

 

Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące zmuszenia policjanta do zaniechania zatrzymania go w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi poprzez próbę najechania na policjanta jak również zarzut dotyczący narażenia policjanta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna pochodzi z województwa śląskiego, ma 50 lat.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021