hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-06-02

Pościg w centrum Wieliczki. Trzy radiowozy ścigały kierowcę Audi – publikujemy nagranie z radiowozu [film]Wczoraj, tj. we wtorek 1 czerwca około godziny 11:00 rozpoczął się w Wieliczce policyjny pościg za 40-letnim mieszkańcem Krakowa, który uciekał przed trzema radiowozami m.in. przez centrum Wieliczki. Finalnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy na osiedlu Krzyszkowice. Jak się okazało posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy.


Policjanci kryminalnie wielickiej komendy prowadzą działania operacyjne w związku z włamaniami na terenie powiatu wielickiego. Wczoraj około godziny 11:00 zauważyli mężczyznę, który ze swojego pojazdu obserwował pobliskie posesje. Policjanci postanowili to sprawdzić, jednak gdy 40-latek z Krakowa zauważył ich, wsiadł do swojego samochodu i zaczął uciekać ulicami Wieliczki. Do pościgu prowadzonego przez kryminalnych dołączyły dwa oznakowane radiowozy z Wieliczki oraz Gdowa.
Podczas ucieczki mężczyzna co zresztą widać na filmie wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Z centrum miasta Audi uciekało ulicą Narutowicza w kierunku ul. Kościuszki, jadąc m.in. przez rondo pod prąd. Następnie uciekający skręcił w ul. Sadową. Na osiedlu Krzyszkowice, oznakowany radiowóz zajechał drogę kierującemu Audi, jednakże ten skręcił w boczną ulicę szutrową która na jego nieszczęście była drogą ślepą, prowadzącą do prywatnej posesji. Kierujący w pewnym momencie odbił w łąkę i kontynuował dalszą drogę między zaroślami oraz drzewami.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, asp. Paweł Tomasik:

Policjanci widząc iż dalsza ucieczka 40 latka się nie powiedzie, pieszo udali się w kierunku jego pojazdu. Kiedy podbiegli pod pojazd audi kilkukrotnie wezwali kierowcę do wyłączenia silnika oraz do opuszczenia samochodu. Mężczyzna oprócz tego, że nie miał zamiaru otworzyć drzwi funkcjonariuszom, w dalszym ciągu próbował przebić się swoim samochodem przez zarośla. Mundurowi rozbili szybę i obezwładnili uciekiniera. Jak się okazało posiadał on przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy. Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie środków odurzających, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz ucieczkę. Kara czeka go także za liczne wykroczenia drogowe które popełniał w trakcie ucieczki. Nie wykluczone iż w trakcie ucieczki znajdował się pod działaniem środków odurzających, co okaże się po wykonanym badaniu krwi.


Pościg w centrum Wieliczki. Trzy radiowozy ścigały kierowcę Audi – publikujemy nagranie z radiowozu [film] - zobacz zdjęcia   


Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka