carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-06-27

Poszedł popływać o godzinie 22:00 i zniknął. Cały czas trwa akcja poszukiwawcza.Mężczyzna ten 24 czerwca br. przed godz. 22.00, poszedł popływać wraz z kolegami. Dotarli do zbiornika wodnego, niedaleko Targowiska . W pewnym momencie mężczyzna ten stwierdził, że przepłynie zbiornik do drugiej strony brzegu i wskoczył do wody. 


Kiedy zniknął z pola widzenia kolegów i nie wracał rozpoczęli jego poszukiwania. Bezskutecznie. Po jakimś czasie wezwali pomoc. Cały czas prowadzona jest akcja poszukiwawcza.

Apelujemy o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. Zachowujmy zasady bezpieczeństwa.

Dla przypomnienia :

- wybierajmy te kąpieliska, które są strzeżone, uważnie czytajmy instrukcje korzystania z kąpieliska oraz regulaminy - przed rozpoczęciem kąpieli warto zorientować się, gdzie znajduje się ratownik

– kąpiąc się wybierajmy miejsca, w których jesteśmy widoczni dla ratownika (w razie zagrożenia czy konieczności udzielenia pierwszej pomocy skróci to czas na zorganizowanie akcji ratunkowej) . Gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji należy natychmiast wezwać pomoc.

- w żadnym wypadku nie wolno wszczynać fałszywych alarmów, na przykład dla żartu udając tonięcie, w tym czasie ktoś inny może rzeczywiście potrzebować pomocy.

- nie korzystajmy z kąpieli wodnych nocą;

- najlepiej nie wybierać się nad wodę samotnie i nie korzystać z kąpielisk w odludnych miejscach; dobrze jest także utrzymywać kontakt wzrokowy z osobami z którymi przyszliśmy, aby móc zorganizować pomoc gdyby doszło do sytuacji zagrożenia

- w żadnym wypadku nie wolno wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu lub silnie działających leków. Statystyki pokazują, że do utonięć dochodzi najczęściej po spożyciu alkoholu

- przed wejściem do wody powinno się schładzać stopniowo, aby uchronić organizm przed szokiem termicznym, nie wolno wskakiwać do wody po dłuższym opalaniu się. Warto odczekać też chwilę po zjedzeniu posiłku.

- zachowujmy rozsądek i bądźmy odpowiedzialni; brawura i brak wyobraźni bywa początkiem kalectwa lub prowadzi do śmierci - osoby korzystające ze sprzętu pływającego muszą pamiętać o zabraniu kamizelek ratunkowych.

- dzieci muszą zawsze korzystać z kąpieli pod opieką dorosłych; oprócz opieki ważne jest także uczenie dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań nad wodą.

KWP Kraków


   


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022