.Opublikowano: 2020-01-10

Potrącenia pieszych na pasach w Wieliczce i Grabówkach. Jedna osoba nie żyje.Dziś wieczorem w Wieliczce i Grabówkach doszło do dwóch potrąceń pieszych. Do obu zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga nie żyje.


W piątek, 10 stycznia około godziny 18:15 w Wieliczce na ul. Reformackiej w okolicy klasztoru, doszło do potrącenia 49-letniego mężczyzny na przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem 61-latek był trzeźwy. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala. [AKTUALIZACJA: 49-latek został potrącony nie na ul. Reformackiej tylko na ul. Kosiby kiedy jak wynika ze wstępnych ustaleń policji przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Kierujący Audi, 61-letni mężczyzna jadący od ul. Narutowicza był trzeźwy]

Pół godziny później, bo około godziny 18:40 w miejscowości Grabówki doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem śmiertelnego. Kierująca samochodem osobowym marki Skoda jadąc od Sierczy w kierunku Krakowa na przejściu dla pieszych potrąciła 71-letnią kobietę. Niestety potrącona w trakcie prowadzonej reanimacji zmarła. Kierująca była trzeźwa.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.
   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek