carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-29

Potrącenie 6-latka, kradzieże i pijany kierowca


W nocy z 25/26 września między godziną 23:00 a 24:00 z terenu jednej ze szkółek krzewów ozdobnych skradziono ponad 100 roślin. Złodziej przedostał się przez ogrodzenie. Prawdopodobnie kiedy zauważył, że jest monitoring uszkodził kamerę. Wartość strat właściciele wycenili na 2tys. zł.
W minioną środę /25.09.13r./w godzinach nocnych funkcjonariusze KP w Niepołomicach zatrzymali 22-letniego mężczyznę, którego podejrzewano o dokonanie kilku kradzieży w okresie sierpień – wrzesień br. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed policją. Udowodniono mu kilka kradzieży z terenu gmin Niepołomice, Kłaj oraz Gdów – mi.in. kradzież 4tys. zł z sejfu prywatnego domu, kół wraz z oponami z garażu oraz trzy kradzieże z samochodów /głośniki, nawigację, kilkadziesiąt paczek papierosów itp./. Straty oszacowano na prawie 7 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Dobrowolnie poddał się karze.


.......  Węgrzce Wielkie - potrącenie 6-latka

We czwartek /26.09.13r./ około godz. 16:30 6-latek wbiegł bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Dziecko wpadło pod forda jadącego od strony centrum Węgrzc Wielkich w kierunku Kokotowa. Chłopiec trafił do szpitala. Z relacji świadków wynika, że chciał przebiec na chodnik będący przy sąsiedniej posesji. Kierujący fordem /54 lata/ był trzeźwy. 

Daniłowicza zrobiona, teraz łatają dziury na ul. Zamkowej

 

Mieszkaniec udaremnił jazdę samochodem pijanemu

Wczoraj tuż po godz. 15:00 w Staniątkach jedna z przejeżdżających przez tę miejscowość osób udaremniła dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie. Sposób jazdy wzbudził w zgłaszającym podejrzenia, że kierujący skodą może być nietrzeźwy. Wezwany na miejsce patrol policji zbadał kierującego – wynik był jednoznaczny – mężczyzna miał 3,33,promila alkoholu. Okazało się także, że nie powinien w ogóle siadać za kierownicą, gdyż prawo jazdy zostało mu zatrzymane dwa lata temu za jazdę pod wpływem alkoholu i ma zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka