carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-03-12

Potrącenie pieszego w Niepołomicach


W środę około godz. 19:45 w Niepołomicach doszło do potrącenia pieszego. Kierujący seatem, podczas manewru wyprzedzania, potrącił idącego lewą stroną jezdni 35-letniego mężczyznę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, pieszy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala z obrażeniami nogi. Kierujący seatem, 24-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, był trzeźwy. Komenda Policji w Wieliczce zajmuje się wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia.Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza