carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-01-30

Potrącenie pieszej w Gorzkowie - na miejscu helikopter LPR


W piątek 30 stycznia około godziny 6.30 w Gorzkowie doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy. Do działań zostały zadysponowane zastępy z JRG Wieliczka oraz OSP Gorzków.

fot. PSP Wieliczka

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przekazaniu poszkodowanej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyny zdarzenia bada Policja.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel jadący od Dobczyc w kierunku Wieliczki (lat 27) potrącił przebiegającą przez drogę dziewczynę w wieku 17 lat. Ofiara w poważnym stanie trafiła do szpitala. Kierowca Opla był trzeźwy.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021