.
Opublikowano: 2021-03-25

Powstaną nowe przedszkolaJeszcze w tym roku rozpoczną się kolejne inwestycje, dzięki którym nasza gmina zyska cztery nowe przedszkola. Nowe placówki dla najmłodszych powstaną w Koźmicach Wielkich, Zabawie oraz Wieliczce.


Przedszkole w Koźmicach Wielkich obecnie znajduje się na parterze Domu Ludowego. Jeszcze w tym roku rozpocznie się inwestycja przy drodze powiatowej łączącej tzw. Centrum Koźmic Wielkich z przysiółkiem Bugaj. To właśnie tam powstanie nowe przedszkole, które niewątpliwie pozwoli na poszerzenie oferty obecnej placówki. Całkowita wartość tej inwestycji to 2 100 000,00 zł, a planowany termin jej zakończenia to rok 2022.

Nowe przedszkole samorządowe powstanie również w Zabawie. Gmina Wieliczka już jakiś czas temu zakupiła działkę na której wkrótce powstanie przedszkole. Inwestycja której całkowita wartość to 2 100 000 zł rozpocznie się jeszcze w tym roku, jej finał zaplanowano na rok 2022.

Kolejne przedszkole ma powstać w Wieliczce na os. Lekarka. Jeszcze w tym roku planowana jest przebudowa oraz modernizacja na potrzeby powstania przedszkola samorządowego, pawilonu przy ul. Grottgera.

Kolejne miejsce dla najmłodszych ma powstać również w nowej szkole budowanej przy ul. Jedynaka. Przedszkole w nowym wielickim kompleksie edukacyjnym ma pomieścić 50 dzieci. Ta nowa wielicka szkoła wraz z przedszkolem ma zostać oddana do użytku we wrześniu 2022 roku.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022