hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-05-12

Poza granicami – spotkanie podróżnicze z Michałem WorochemMediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce w ramach świętowania XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie podróżnicze z Michałem Worochem, które odbędzie się 13 maja o godz. 18 w sali kinowej Mediateki.


Tegorocznym obchodom Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek patronuje hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Aby przybliżyć naszym czytelnikom „świat” zorganizowaliśmy wydarzenie o tematyce podróżniczej, którego głównym puntem będzie spotkanie z podróżnikiem i fotografem Michałem Worochem, laureatem wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Nasz gość to absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których poruszając się na wózku inwalidzkim dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Motywem przewodnim wydarzenia będzie relacja i opowieść o doświadczeniu zdobytym podczas podróży WheelhairtripHimalayas Challenge 2021. Poznamy okoliczności planowania wyprawy, w tym konstrukcji specjalnych czterokołowych łazików z napędem elektrycznym dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, które umożliwiły poruszanie się w tak specyficznym terenie. Dowiemy się z jakimi ograniczeniami i trudnościami musiał poradzić sobie pan Michał podczas swojej wyprawy oraz jak wpłynęły one na jego postrzeganie świata i kształtowanie stosunku do otaczającej nas rzeczywistości.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu!
   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021