hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-11-17

Pożar budynku na os. Lekarka w Wieliczce [film i zdjęcia]Dziś około godziny 13:00 na osiedlu Lekarka w Wieliczce doszło do pożaru budynku mieszkalnego.


Jak poinformował nas mł. bryg. mgr inż. Michał Masternak z Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, doszło do pożaru budynku trzy kondygnacyjnego na os. Lekarka. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej płomienie obejmowały 2, 3 kondygnacje budynku oraz strych. Z relacji świadków wynikało, ze budynek to pustostan i w środku nikogo nie ma. Gdy pożar został ugaszony, wszystkie pomieszczenia zostały przeszukane – nie było osób poszkodowanych. Spaleniu uległy te kondygnacje gdzie pojawił się ogień. W tym miejscu występuje gęsta zabudowa, zagrożony był budynek sąsiedni znajdujący się zaledwie około 10 metrów od tego objętego płomieniami, na szczęście ogień nie przeniósł się na sąsiedni dom. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Wieliczka, JRG Skawina, OSP Wieliczka, OSP Podstolice oraz OSP Chorągwica. Na miejscu znajduje się również policja oraz pogotowie energetyczne. Wkrótce ma być przywrócony prąd w tym regionie. Natomiast biegły będzie ustalał przyczynę pożaru.

Pożar budynku na os. Lekarka w Wieliczce [film i zdjęcia] - zobacz zdjęcia


projekt zdrowie   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021