.


Opublikowano: 2022-01-13

Pożar domu na ul. Sadowej w Wieliczce. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej.Obecnie w Wieliczce 10 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem poddasza domu przy ulicy Sadowej.


W budynku mieszkalnym typu bliżniak ogień pojawił się na poddaszu, na razie nie są znane przyczyny pożaru. Na szczęście ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób poszkodowanych – wszyscy zostali ewakuowani z budynku. Na miejscu zdarzenia pracują strażacy z JRG Wieliczka, OSP Wieliczka, OSP Czarnochowice, OSP Kokotów, OSP Chorągwica - łącznie 10 zastępów. Oprócz tego policja oraz pogotowie energetyczne. Na miejsce dojechał komendant powiatowy PSP mł. bryg. Leszek Kasiński.   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022