hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-18

Pożar domu w BrzegachW dniu 12 października 2021 roku w godzinach wieczornych Straż Pożarna w Wieliczce przyjęła zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Brzegi.


Otrzymane zgłoszenie w początkowej fazie zawierało bardzo mało danych odnośnie budynku, charakteru pożaru czy osób poszkodowanych. W takich sytuacjach strażacy przyjmują najgorszy scenariusz dotyczący pożaru dysponując pojazdy pożarnicze z odpowiednim zaopatrzeniem wodnym i wyposażeniem będąc gotowymi na każdą ewentualność.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar wewnątrz budynku mieszkalnego. Płomienie wydostawały się z budynku przez okna i drzwi. W budynku nie było osób poszkodowanych. Jedyny lokator znajduje się na zewnątrz i nie potrzebuje pomocy.

Na miejsce zdarzenia dojechało łącznie 9 zastępów Straży Pożarnej. Pożar szybko opanowano i ugaszono po około 1 godzinie działań. Budynek dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania dodatkowych zarzewi ognia.

Po wykonaniu innych proceduralnych czynności działania zakończono i wrócono do koszar.

PSP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021